برای مشاوره و درخواست سریع کارشناس لطفا بر روی شماره های روبرو کلیک نمایید : 9033 8820 - 021 - 7713 6563 - 021

جستجو
Back to all

آموزش کارشناسی خودرو

آموزش کارشناسی خودرو

برای شرکت در دوره های آموزش کارشناسی خودرو باید حتما در دوره هایی شرکت کنید که تمام مباحث آموزش کارشناسی خودرو را با تمام جزئیات و بصورت شفای بیان کند.اما اگر به دنبال یک دوره آموزش کارشناسی رنگ خودرو با این خصوصیات هستید باید بگوییم باید به سراغ اساتید با تجربه در این زمینه بروید.

می خواهیم ویژگی های یک دوره آموزش کارشناسی خودرو را بیان کنیم:

دوره آموزش کارشناسی خودرو

1.اساتید با تجربه

باید بگوییم اساتیدی که قرار است به شما آموزش کارشناسی خودرو بدهند باید خودشان با اصول و قواعد این حرفه آشنایی و تجربه زیادی داشته باشند تا بتوانند به شما یک آموزش جامع و کاملی بدهند.

  1. موسسه این دوره های آموزشی معتبر باشد

دلایل معتبر بودن موسسه آموزش کارشناسی خودرو این است که :

  1. از اساتید با تجربه استفاده کند

2.سرفصل های دقیق در دوره آموزشی

3.وجود شرایطی برای استخدام کارآموز بعد از دوره آموزشی

4.گرفتن یک مدرک معتبر در سطح کشور

آیا کارشناسی خودرو یک شغل حرفه ای به شمار می آید؟

به دلیل افزایش معاملات خودرو های دست دوم و از طرف دیگر ،نبود اطمینان کافی بین طرفین معامله ،کارشناسی خودرو رونق بسیاری نسبت به گذشته گرفته است.اما باید بگوییم به دلایلی، کارشناسی خودرو جزوء آن دسته  شغل ها  نیست که به راحتی در بازار شروع به کار کرد.

1.عدم اعتماد دیگران به شما

مطمئنا خریدار به کارشناسی خودرو شخصی که دارای مدرک معتبر نباشد اعتمادی ندارد و همین امر باعث می شود به سراغ افرادی با تجربه کاری و مدرک معتبر بروند.

2.نیاز فراوان به تجربه

باید بگوییم بعد از اعتماد مراجعه کننده به شخص کارشناس خودرو ،باید تجربه کافی برای جلب اعتماد نیز وجود داشته باشد و فرد مراجعه کننده با خیال راحت خودرو را برای کارشناسی به شما بسپارد.

آموزش کارشناسی خودرو

چرا باید کارشناسی خودرو را به یک شخص با تجربه در این زمینه بسپاریم؟

اگر در خرید و فروش خودرور، خودمان اقدام به کارشناسی خودرو کنیم اول اینکه فرد خریدار اعتماد کاملی ندارد و مطمئنا با این شرایط موافقت نمیکند ،دوم اینکه شاید ما آن تجربیات و مهارت لازم برای این کار را نداشته باشیم و نتوانیم به خوبی تمام مشکلات خودرو را تشخیص دهیم.

ما برای انجام کارشناسی خودرو،سایت معتبر دژ کار را به شما معرفی می کنیم .برای دسترسی به این سایت می توانید به صفحه ی کارشناسی خودرو دژ کار مراجعه کنید.

آموزش کارشناسی خودرو و حساسیت های این حرفه!!!

دوره های آموزش کارشناسی خودرو از حساسیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل باید در تدریس آن خیلی دقت داشته باشیم و تمام نکات لازم در کلاس های عملی آموزش داده شوند.زیرا کارشناسی  خودرو علاوه بر درآمد بالایی که دارد فرد کارشناس یک مسئولیت مهمی بر عهده دارد.

 زیرا افراد به کارشناس خودرو اعتماد می کنند و خودروی مورد نظر را طبق کارشناسی او خریداری  و یا رد می کنند.بنابر این اگر آموزش کارشناسی خودرو به درستی انجام نشود به خریدار  ضرر مالی و یا حتی جانی وارد می شود.

از طرف دیگر اگر در بخش قیمت گذاری خودروی کارشناسی شده مبلغ  تعیین شده را به درستی اعلام نکنید به فروشنده نیز ضرر مالی می رسد .

به همین دلیل اگر می خواهید یک کارشناس خودروی حرفه ای شوید ،باید دارای مهارت خاص و مدرک معتبر باشید.

بیشتر بخوانبد:

کارشناسی فنی خودرو

کارشناس تسخیص رنگ خودرو

کارشناسی خودرو در شمال تهران

کارشناسی خودرو در محل

هزینه کارشناسی خودرو

آیا خودرویی که تمیز است گزینه ای مناسب است یا خیر؟

در دوره های آموزشی علاوه بر موارد کلی در کارشناسی خودرو به موارد کلیدی و مهم نیز پرداخته می شود .راجب اینکه یک خودروی تمیز مناسب است یا نه باید بگوییم اگر خودرویی نسبت به سال ساخت بسیار تمیز است باید با دقت بیشتری کارشناسی شود و اینکه مطمئن شویم آیا کار کرد خودرو نسبت به سال ساخت واقعی می باشد یا خیر؟

اگر خودرویی بیش از حد از لحاظ بدنه تمیز باشد باید در زمان کارشناسی خودرو حتما به تعویضی بودن اجزای بدنه و رنگ خوردگی آنها توجه زیادی شود.

آموزش کارشناسی خودرو

چه افرادی باید برای آموزش کارشناسی خودرو اقدام کنند؟

افرادی که به خرید و فروش خودرو و کارشناسی خودرو علاقمند هستند و در این زمینه نیز فعالیت دارند.بنابر این اگر شما به دنبال یک درآمد بسیار خوب هستید آموزش کارشناسی خودرو برای شما بسیار مفید است زیرا این دوره تمام نکات لازم را به شما آموزش می دهد و شما می توانید با داشتن مهارت لازم و مدرک معتبر استخدام و شروع به کار کنید.

هدف ما از آموزش کارشناسی خودرو برای افراد متقاضی چیست؟

خودرو سازی یکی از صنایع اصلی در کشور بشمار می آید و مشاغل زیادی به طور مستقیم و غیر مستقیم با این صنعت در ارتباط هستند و افراد زیادی در این رابطه به درآمد می رسند.

کارشناسی خودرو جزء همین مشاغل می باشد که درآمد خوبی دارد .با افزایش قیمت ماشین در طی سالهای اخیر نیاز به داشتن مهارت و اطلاعات فنی کافی در زمان خرید یا فروش خودرو بیشتر از گذشته شده است.

اطلاعاتی راجب به وضعیت بدنه خودرو،شاسی و ستون ها،سلامت قطعات،موتور و گیر بکس،اطلاعات کافی راجب به آپشن های خودروهای روز و نحوه محاسبه قیمت خودروهای دست دوم از مزایای شرکت در آموزش کارشناسی خودرو می باشد.

دوره کارگاه آموزش کارشناسی خودرو دارای جامع ترین و کامل ترین سرفصل های آموزش کارشناسی خودرو می باشد

نحوه کارشناسی خودرو به چه صورت می باشد؟

در کارگاه کارشناسی خودرو برای کار آموزان نحوه ی بررسی خودرو را به شکل زیر توضیح می دهند .

در کارشناسی خودرو نقاط مختلف خودرو از شکل ظاهری  تا قسمت های فنی خودرو مورد بررسی قرار می گیرند.عیب  هایی در خودرو وجود دارد که نیازمند تشخیص با دستگاه دیاگ می باشد .با استفاده از دستگاه دیاگ اطلاعات کامپیوتر خودرو قابل خواندن می باشد و به راحتی می توان از سلامت و یا داشتن عیوب خودرو آگاه شد .

مراحل تشخیص در آموزش کارشناسی خودرو

در آموزش کارشناسی خودرو بررسی بدنه خودرو با استفاده از تجهیزات دیجیتالی مانند ، چشم،لمس کردن،عکاسی  توسط کارشناس خودرو حرفه ای انجام می شود واز لحاظ فنی از  دستگاه دیاگ برای تشخیص یک سری از نواقص فنی خودرو استفاده می شود.قابل ذکر است که در مراحل آموزش کارشناسی خودرو بعضی از مشکلات خودرو فقط در زمان حرکت خودرو قابل تشخیص می باشند به همین دلیل یکی از راه های تشخیص این مشکلات تست رانندگی می باشد.

نتیجه گیری

برای شرکت در دوره های آموزش کارشناسی خودرو حتما باید به مراکز معتبر مراجعه کنید و مطمئن شوید که اساتیدی که به شما آموزش می دهنده جزوء بهترین و حرفه ای ترین کارشناسان سطح کشور هستند زیرا اگر شما وارد بازار خودرو شوید باید با تشخیص درست در کارشناسی خودرو اعتماد افراد مراجعه کننده را جلب کنید تا بتوانید در این کار موفق شوید...

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بسته

درخواست سریع کارشناس خودرو