برای مشاوره و درخواست سریع کارشناس لطفا بر روی شماره های روبرو کلیک نمایید : 9033 8820 - 021 - 7713 6563 - 021

جستجو
Back to all

کارشناسی فنی خودرو

کارشناسی فنی خودرو

یکی از مهم ترین دلایلی که هنگام خرید خودرو ما را به سمت یک کارشناس ماهر خودرو می کشاند جلو گیری از ضررهای جانی و مالی بعد از خرید خودرو می باشد .زیرا اگر خودروی انتخابی از لحاظ فنی و بدنه دارای سلامت نباشد ممکن است در هنگام رانندگی باعث فاجعه شود که با کمک گرفتن از یک کارشناس خبره از این خطر می توان جلو گیر کرد. قسمت فنی خودرو به دلیل اهمیت بسیار بالایی که دارد در کارشناسی فنی خودرو مورد بررسی دقیقی قرار می گیرد .بنابراین برای کارشناسی این قسمت از خودرو باید از افراد با دانش بالا کمک بگیریم که فقط یک کارشناس فنی خودرو می تواند از پس این کار برآید.

معرفی یک کارشناس فنی خودرو؟

افرادی که در زمینه کارشناسی فنی خودرو فعالیت دارند دوره های مختلفی را در این زمینه گذرانده و در زمینه کارشناسی خودرو،مشخصات ظاهری،فنی و شاسی خودرو تخصص و مهارت بالایی دارند.در کارشناسی فنی خودرو،زمانی که تست رانندگی انجام داده می شود ،بسیاری از مشکلات فنی خودرو، خود را نمایان می کنند.

یک کارشناس فنی خودرو در این بخش باید با حساسیت بالا نسبت به صداها و لغزش ها ی غیر طبیعی کار خود را انجام دهد تا بتواند مشکلات فنی خودرو را بررسی و به خریدار اعلام کند.متاسفانه باور غلطی که بین افراد جامعه می باشد این است که می توان تست دیاگ را جای گذین کارشناسی فنی خودرو کرد که کاملا اشتباه می باشد.

چهار بخش مهم در کارشناسی فنی خودرو:

1.کارشناسی موتور خودرو

2.بررسی گیربکس

3.کارشناسی جلوبندی

4.تست دیاگ

کارشناسی فنی خودرو

کارشناسی موتورخودرو:

همانطور که میدانید موتور قلب خودرو می باشد و از حساسیت بالایی برخوردار است.به همین دلیل بررسی دقیق این قسمت در کارشناسی فنی خودرو حائز اهمیت است.چون که هزینه های تعمیر موتور در بخش هایی مانند:روغن سوزی و دفرمه شدن رینگ بسیار بالا می باشد در حدی که خودرو نیاز به تعمیر اساسی پیدا میکند.

قابل ذکر است که بدانید افرادی هستند که با زیرکی بالایی این نواقص را برای مدتی کوتاه رفع میکنند که این ترفند ها توسط یک کارشناس فنی خودرو به راحتی قابل تشخیص می باشد.

چگونه متوجه تعمیر موتور خودرو شویم؟

در هنگام کارشناسی فنی خودرو،موتور و قسمت های مختلف آن باید مورد بررسی قرار گیرند.بعنوان ثال،اگر نقاط لحیم شده ،روغن کاری و یا حتی تمیزی بیش از حد در پوش موتور شدید، باید دانست احتمال تعمیر موتور وجود دارد.

صدای موتور در هنگام استارت زدن و کارکردن درجا و هنگام حرکت نیز باید مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت شنیدن صداهای غیر طبیعی به مشکلات موتوری پی برد.

بیشتر بخوانبد:

کارشناسی تشخیص رنگ خودرو

کارشناسی خودرو در شمال تهران

آموزش کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در محل

هزینه کارشناسی خودرو

بررسی گیربکس در کارشناسی فنی:

گیربکس در واقع انتقال دهنده نیروی موتور به خودرو است.نیروی موتور با کمک از سیستم گیربکس و کلاچ،بع از طی کردن یک چرخه از قطعات مکانیکی دیگر،به چرخ ها شده و باعث می شود خودرو به حرکت در آید.بنابراین عدم عملکرد این بخش باعث می شود بسیاری از عیوب در خودرو مانند صداهای غیر عادی از کارکردن خودرو،منتقل نشدن نیروی کافی به چرخ ها،بالا رفتن مصرف سوخت خودرو و دیگر عیوب در خودرو شود

وجو صداهای غیر عادی از موتور خودرو بیانگر مشکلاتی در گیربکس خودرو می باشد.یکی از شایع ترین مشکلات که بیانگر ایراد در گیربکس است بوی سوختگی در خودرو است.

کارشناسی فنی خودرو

کارشناسی جلوبندی و تعلیق خودرو :

خودرو هایی که از لحاظ جلو بندی و تعلیق دچار مشکل باشند از لحاظ فنی قابل قبول نیستند. زیرا ممکن است باعث انحراف از جاده وچپ کردن خودرو شود که خطرات جانی در پیش دارد.اما کارشناس فنی خودرو با بررسی دقیق ظاهر قسمت های قابل مشاهده تعلیق خودرو و هم با تست رانندگی خودرو می تواند به راحتی

تست دیاگ

امروزه بیشتره خودروهای تولیدی شرکت ها،به یک سیستم کامپیوتری صنعتی به نام ECU مجهز شده اند.درواقع مانند جعبه سیاه عمل می کند.اطلاعات زیادی مانند میزان مسافت طی شده خودرو،ایرادات مهم خودروو سیستم برق ،اطلاعات سیستم های ایمنی خودرو و عملکرد های آن از جمله کیسه های هوا و یا سنسور های ضربه می باشد.

حرف آخر

باتوجه به مواردی که در کارشناسی فنی خودرو و مقاله های مربوط به کارشناسی خودرو گفته شد،به شما خریدار عزیز توصیه میکنیم انجام کارشناسی خودرو، قبل از خرید آن را جدی بگیرید تا متحمل ضرر های سرسام آور نشوید.

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بسته

درخواست سریع کارشناس خودرو